کفپوش اپوکسی صنعتی | قیمت کفپوش صنعتی
ندا مهرابی 1400/2/26 55

کفپوش اپوکسی صنعتی | قیمت کفپوش صنعتی

کفپوش صنعتی می تواند به طور گسترده ای در ساخت و یا افزایش امکانات تجاری به عنوان کفپوش اپوکسی مورد استفاده قرار گیرد، به طور مثال کفپوش صنعتی مناسبی برای هرکدام از واحدهای صنعتی، انبارها، فروشگاه های خرده فروشی و حتی رستوران ها تعریف شده است. کفپوش صنعتی می تواند تقریبا در همه جای یک ساختمان باشد، از جمله کف پارکینگ، پیاده رو های بیرونی و محوطه، و حتی جزئیات معماری مثل لابی و سالن و اتاق خواب. در مقایسه با سیستم های تایلی، کفپوش صنعتی معمولا از نظر عملکرد و دوام در ساختارها دارای نتایج برتری است.

بیشتر بدانیم

از کفپوش های اپوکسی معمولاً برای کفپوش های تجاری و صنعتی استفاده می‌شود. پوششهای اپوکسی به طور معمول بر روی کفهای بتنی اعمال می‌شوند تا سطحی با عملکرد بالا، صاف و بادوام را ارائه دهند که می‌تواند سالها دوام داشته باشد و بارهای سنگین را تحمل کند. بسیاری از سایتهای صنعتی، انبارها و ساختمان‌های تجاری برای حفظ شرایط تمیز و ایمن برای کارگران، تجهیزات و موجودی کالا به کفهای اپوکسی متکی هستند.

معایب کفپوش صنعتی اپوکسی

کفپوش اپوکسی سخت میباشد بنابراین در هنگام راه رفتن سر و صدای تماس وجود نخواهد داشت.

به همین دلیل، از کف‌های پلی اورتان انعطاف پذیر معمولاً در فضاهای اداری و خانه‌ها استفاده می شود. بدون گرم شدن از کف، کف اپوکسی تا حدی سرد میباشد.

 بخارات سمی قوی

ترک و تراشه در مناطق دارای تأثیر زیاد

بسیار مرطوب و خیس

تقسیم بندی کفپوش صنعتی اپوکسی

کفپوش‌های آنتی استاتیک
کفپوش‌های بهداشتی
کفپوش‌های ضد اسید
کفپوش‌های ضد خش
کفپوش پارکینگ

مزایای کفپوش اپوکسی صنعتی

مزایای کفپوش اپوکسی برای موارد صنعتی بسیار گسترده میباشد.

اگر برای رفع مشکل لغزندگی سطوح، چاره اندیشی صورت نگیرد سطوح لغزنده می توانند خطرات زیادی را در شرکت ها و مراکز اداری و تجاری ایجاد کنند.

بنابراین شاهد خطاهای انسانی زیادی بر اثر لغزش بر روی سطوح خواهیم بود.ممکن است آسیب های جسمانی زیادی برای افرادی که در این گونه مراکز کار می کنند، ایجاد گردد.

مقاومت این کفپوش

مقاومت بالای این نوع کفپوش سبب شده است که شکنندگی کف پوش ها به حداقل برسد. استفاده از این کف پوش در فضاهای حساسی مثل مهدکودک ها و مدرسه ها، امنیت بیشتری را برای کودکان ایجاد خواهد کرد.

اهمیت کفپوش اپوکسی برای محیط مدرسه

اهمیت بالای وجود کف پوشی مناسب برای محیط هایی که توسط بچه ها استفاده می شود، سبب شده است که فروش این نوع کف پوش در بین مدارس و مهدکودک ها و حتی پارک ها و شهربازی ها افزایش پیدا کند.

انواع کفپوش اپوکسی به لحاظ صنعتی

همانگونه که می دانید کفپوش اپوکسی قابلیت اجرا در مکان های مختلف را خواهند داشت. با این حال با توجه به مکان مورد استفاده انواع کفپوش اپوکسی طراحی و تولید می ‌شوند. هرکدام از این کفپوش ها با توجه به ویژگی های خاصی که دارند گزینه مناسب جهت نصب در مکان های مختلف خواهند بود.
کفپوش اپوکسی بیمارستان: با توجه به خاصیت ضد باکتری که این کفپوش ها دارند باید در فضایی مانند فضای بیمارستان اجرا شوند.
کفپوش اپوکسی پارکینگ: این نوع کفپوش اپوکسی با توجه به مقاومت بالایی که در ساخت خود دارند جهت استفاده در مکان هایی با ترافیک بالا اعمال می شوند.
کفپوش اپوکسی ضد خش: مکان هایی که ممکن است کف آن ها در اثر برخورد مواد با خش و ضربه خوردگی مواجه شوند باید از این نوع کفپوش استفاده کنند.
کفپوش اپوکسی ضد جرقه: این نوع کفپوش اپوکسی با توجه به عبور جریان الکتریسیته از خود مانع از تولید جرقه می ‌شوند. انبارهای حساسی مانند نگهداری مهمات و مواد منفجره می‌توانند از این نوع کفپوش استفاده کنند.
کفپوش اپوکسی ورزشی: سالن های ورزشی با توجه به نیاز خود باید کفپوشی با مقاومت بالا، ضد اصطکاک، مقاوم در برابر سُر خوردگی ورزشکاران و همچنین استحکام در برابر ضربه داشته باشند.
کفپوش اپوکسی ضد اسیدی: این نوع با توجه به مکان مورد استفاده که می تواند دارای عوامل اسیدی و شیمیایی باشد مقاومت بسیار بالایی خواهند داشت. کارخانجات مواد شیمیایی به خوبی می ‌توانند از کفپوش اپوکسی ضد اسید استفاده کنند.

مزایای استفاده از کفپوش اپوکسی

نصب کفپوش اپوکسی در مکان‌ های مختلف مزایای گسترده خواهد داشت. به طور مفصل ما با بررسی این مزایا آن ها را برای شما معرفی خواهیم کرد.
-    قابلیت شستشوی آسان و استفاده از آن در مکان هایی که نیاز به تمیز کاری خواهند داشت.
-    قابلیت اجرا به صورت دو بعدی و سه بعدی برای مکان هایی که نیاز به فضای جذاب دارند.
-    ایجاد فضای صاف، یکدست و براق جهت مکان های مختلف
-    دوام و استحکام بسیار بالا و قادر به تحمل ترافیک سنگین
-    مقاومت بالا در برابر اسیدها و بازها
-    چسبندگی بسیار بالا و استفاده یکپارچه در مکان های مختلف
-    مقاومت در برابر حریق، نفوذ آب و نفت
-    قابلیت کاربری برای سالیان دراز با توجه به نصب بدون درز
-    مناسب جهت کارخانه های تولیدی به دلیل مقاومت در برابر مواد شیمیایی
-    محصولی کاملا ایمنی و غیر سمی و بدون داشتن عوارض و اثرات مخرب
-    خاصیت ضد باکتریایی و عایق الکتریکی مناسب
-    نصب و راه اندازی آسان و همچنین قابل ترمیم بودن
-    بالا بودن مقاومت در برابر فرسایش و اصطکاک، ضربه خوردگی و ساییدگی

انواع کفپوش پلی یورتان

کفپوش پلی یورتان صنعتی: کفپوش پلی اورتان صنعتی مناسب جهت استفاده در محیط های صنعتی، پارکینگ ها و ساختمان های تجاری خواهد بود. علاوه بر مقاومت بالا در ساخت این نوع کفپوش قرار دارد، ضرباتی که موجب ایجاد ترک خوردگی می‌ شود را نیز به خوبی دفع خواهد کرد.
کفپوش پلی یورتان UV: اپوکسی برای مواجهه با نور آفتاب توصیه نمی شود. با این حال کفپوش پلی یورتان UV با توجه به مواد مورد استفاده در ساخت آن به خوبی در معرض نور خورشید، طول عمر بالایی خواهد داشت.
کفپوش پلی یورتان ورزشی: سالن های ورزشی باید سلامت ورزشکاران را در ساخت آن ها در نظر گرفت. استفاده از کفپوش پلی یورتان ورزشی موجب می شود که از خطرات احتمالی به ورزشکاران هنگام زمین خوردن جلوگیری کند. خاصیت انعطاف پذیری بالایی که این نوع کفپوش دارد به خوبی می ‌تواند نیاز ورزشکاران را در داشتن یک پوشش مناسب برطرف کند.

کفپوش صنعتی

ورود پلیمرها به صنعت و حوزه ساخت کفپوش موجب شده که انواع کفپوش جهت نصب در حوزه‌ های صنعتی طراحی و تولید شوند. کفپوش صنعتی دارای انواع مختلفی به منظور کاربردهای گوناگون است. به طور کلی به کفپوش های اپوکسی، کفپوش پلی یورتان، کفپوش های کامپوزیت و کفپوش های پلی اوره کفپوش صنعتی می گویند. این کفپوش ها در رنگ ها و ضخامت های مختلف و به منظور نصب در سطوح گوناگون تهیه و تولید می شوند.

مزایای کفپوش صنعتی

نوع کفپوش مورد استفاده در مکان های صنعتی و سوله ها و سالن های بزرگ نسبت به اماکن تجاری، خانه ها و سالن های کوچک متفاوت خواهد بود. کفپوش صنعتی به گونه ای طراحی و تولید می شود که مقاومت مکانیکی بسیار بالایی خواهد داشت. این کفپوش ها دارای طول عمر بسیار بالاتری نسبت به مقایسه با کفپوش های معمولی خواهند بود. هر کدام از دسته های بالا با توجه به نیاز شما می ‌تواند مورد استفاده در سطوح مختلف قرار گیرد.
خاصیت ضد باکتریال و الکترواستاتیکی کفپوش های صنعتی موجب می شود که در مکان هایی مانند اتاق عمل، داروسازی، آزمایشگاه و بیمارستان ها بتوان به خوبی از آن ها استفاده کرد.

تماس با کیمیا نگار مجری انواع کفپوش اپوکسی

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید تلفن : 22304030-021

تماس با ما