کفپوش اپوکسی دکوراتیو | کفپوش اپوکسی 3 سه بعدی
ندا مهرابی 1400/2/15 58

کفپوش اپوکسی دکوراتیو | کفپوش اپوکسی 3 سه بعدی

دکوراتیو در معنا نوعی معماری داخلی است که به بازآفرینی فضا می پردازد به گونه ای که هم زیبا و هم کاربردی باشد. دکوراتیو امروزه از اهمیت بسیاری برخوردار است. ساختمان یک خانه، شرکت یا فروشگاه با نوعی دکوراتیو خاص خود میباشد و نمایانگر هویت، نیاز، درک و خواسته های مخاطبش است.

کفپوش سه بعدی یا دکوراتیو چیست ؟

کفپوش سه بعدی اپوکسی نوع جدیدی از کفپوش اپوکسی با تنوع زیاد میباشد. ورود اپوکسی ها به حوزه کفپوش، انقلاب عظیمی در این صنعت به وجود آورده است. کفپوش های اپوکسی دارای تنوع رنگ و کاربری متنوعی هستند. از جدیدترین انواع کفپوش های اپوکسی، کفپوش های سه بعدی اپوکسی هستند که در طول چند سال اخیر توجه زیادی را به خود معطوف کرده اند و بازار گسترده ای را ایجاد نموده اند. کفپوش سه بعدی اپوکسی بعد از تسطیح محل و اعمال پرایمر و پوشش چاپ گونه که توسط دستگاه چاپ صورت میگیرد بر روی سطح اعمال میگردد.

بعد از چاپ سه بعدی چیکار کنیم ؟

بعد از پوشش سطح توسط چاپ، رزین های اپوکسی با شفافیت و مقاومت خش پذیری بالا بر روی سطح اعمال میگردند. کفپوش های اپوکسی سه بعدی عمدتا در محل هایی با تردد اندک بهتر است اعمال گردند. طراحی مورد نظر توسط نرم افزارهای مختلف صورت گرفته و توسط دستگاه چاپ بر روی سطوحی بنر مانند اعمال میگردد. کفپوش سه بعدی اپوکسی با توجه به سلیقه و نظر کارفرما طراحی میگردد.

ویژگی های کفپوش اپوکسی دکوراتیو

زیباسازی محیط اطراف ، مقاومت در زمان های مختلف و طولانی مقاوم در برابر آب ، ضد میکروب ، کفپوشی بهداشتی ، سهولت در تمیز کردن از جمله مواردی است که در کفپوش های اپوکسی دکوراتیو را در بر میگیرد.

اجرای کفپوش دکوراتیو

اصلاح سطح و اعمال ساب

عمال تصویر در کف یا نقاشی کف

اجرای پرایمر

اجرای لایه میانی

اجرای روکش نهایی

ظاهر خاص ، تنوع نامحدود در رنگ و طرح ،یکپارچگی و دیگر ویژگی های این متریال و صد البته تبلیغات مختلف و گسترده در این زمینه موجب شد که ظرف مدت کوتاهی بین عموم مردم به عنوان کفپوش اپوکسی دکوراتیو شناخته شده و طرفداران خود را پیدا نماید.

اما به راستی کفپوش اپوکسی دکوراتیو چیست و آیا تمام ویژگی هایی که در تبلیغات گسترده به آن اشاره شده است را دارا می باشد؟ برای پاسخ به این سوال بهتر است به طور خلاصه انواع این نوع کفپوش ها رو مورد بررسی قرار دهیم.

تقسیم بندی اپوکسی دکوراتیو

کفپوش اپوکسی سه بعدی یا ۳D
کف پوش اپوکسی استیکردار
کفپوش اپوکسی ای ابر و باد
کف پوش اپوکسی تک رنگ

بر خلاف استیکر یا کاغذ وینیل طراحی شده که به طور مستقیم زیر پا قرار می‌گیرند، کفپوش اپوکسی سه بعدی نصب شده، عمق تصویر بسیار بالاتری دارد و در برابر هر گونه آسیبی که ممکن است تزئینات کف را از بین ببرد، مقاوم است. به روز ترین توضیحات و راهنمایی کامل در مورد کفپوش اپوکسی ۳D

مزایای کفپوش سه بعدی

از جمله مزایای کفپوش سه بعدی اپوکسی ، ایجاد فضایی متفاوت بر اساس کاربری میباشد. این پوشش های سه بعدی میتوانند دارای مقاومت شیمیایی و خش پذیری بالایی باشند. اجرای کفپوش های اپوکسی سه بعدی بسیار حساس بوده و درصورت اجرای نادرست مشکلات فراوانی را ایجاد میکنند.

۱- زیبایی ظاهر : قابل توجه ترین مزیت کفپوش سه بعدی اپوکسی، جلوه بصری خیره کننده آن است. علاوه بر ظاهری چشم نواز، به دلیل ویژگی‌های زیبایی شناسی منحصر به فرد، این روش می‌تواند بسیاری از مشکلات معماری داخلی را مرتفع سازد. با انتخاب صحیح طرح، رنگ، و الگوی سه بعدی، شما می‌توانید فضای اتاق را از نظر بصری افزایش دهید. با توجه به نبود محدودیت در انتخاب طرح و رنگ شما می‌توانید هر آنچه در رویاهایتان دارید روی سطح پیاده سازی نموده و هر بیننده‌ای را حیرت زده کنید.

۲- استحکام بالا : اپوکسی عملا غیر قابل نفوذ است و در برابر اسیدها، کلریدها و سایر مواد مانند بلیچ و پاک کننده‌های متداول مورد استفاده مقاومت بسیار بالایی دارد. دقیقا به همین دلیل است که این نوع کفپوش‌ها برای کاربردهای صنعتی ( کفپوش اپوکسی صنعتی ) هم مورد توجه قرار گرفته‌اند. کفپوش اپوکسی اگر به درستی نصب شود بدون تغییر رنگ تا ۱۵ سال کارایی دارد.

۳- نگهداری ساده : کفپوش اپوکسی سه بعدی، درز، نقطه اتصال، ترک، حفره و جدایشی ندارد لذا در برابر هر گونه کثیفی، گرد وخاک، آب و مواد شیمیایی ایمن است. همچنین به راحتی قابل شستشو و نظافت است و هر گونه کثیفی روی سطح به سادگی پاک ‌می‌شود.

۴- بی خطر و بهداشتی : اپوکسی سه بعدی گرد و خاک نمی‌گیرد و جلوی رشد انواع میکرو اورگانیزم‌ها مانند قارچ‌ها و باکتری‌ها را می‌گیرد. مواد استفاده شده در اینو نوع کفپوش ها پس از خشک شدن، بو و بخارات مضر متصاعد نمی‌کنند و به هین دلیل هیچ گونه تاثیر منفی بر سلامت انسان و محیط زیست ندارند.

۵ مقاومت در برابر آتش : پلیمرهای اپوکسی نمی‌سوزند. به همین دلیل است که در بسیاری از کارخانجات، انبارها، بیمارستان‌ها، مراکز آموزشی کودکان و دیگر محیط‌هایی که کنترل ویژه نسبت به غیر قابل اشتعال بودن مواد صورت می‌پذیرد، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

معایب کفپوش سه بعدی

نصب و اجرای سخت : اجرای این نوع کفپوش نباید به اجراکاران کم‌تجربه و نا آگاه سپرده شود. همچنین باید از مرغوبترین مواد اولیه استفاده شود. در صورت نصب نادرست و غیر اصولی ممکن است پس از مدتی سطح کفپوش تغییر رنگ دهد و حباب‌هایی زیر سطح پدیدار شوند. همچنین برای نصب و اجرا به زمانی بین ۳ تا ۵ روز نیاز است
هزینه بالا : استفاده از بهترین مواد اولیه و مجرب‌ترین اجراکاران (تعداد کم اجراکاران متخصص در این زمینه و تقاضای بالا برای این نوع کفپوش، متقاعد کردن این افراد را با هزینه مناسب مشکل می‌سازد) منجر به افزایش هزینه کفپوش سه بعدی تمام شده این نوع کفپوش نسبت به سایر کفپوش‌های اپوکسی می‌شود.

تماس با کیمیا نگار مجری انواع کفپوش اپوکسی

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید تلفن : 22304030-021

تماس با ما