کاشی ضد اسید | سرامیک ضد اسید | تضمین با نمونه کار
ندا مهرابی 1400/2/15 57

کاشی ضد اسید | سرامیک ضد اسید | تضمین با نمونه کار

اسید (به انگلیسی: Acid) مولکول یا یونی است که قابلیت اهدای یک پروتون (یون هیدروژن H + {\displaystyle {\ce {H+}}} {\displaystyle {\ce {H+}}}) دارد (طبق نظریه اسید برونستد-لوری)، یا در تعریف دیگری، اسید ماده ای است که قابلیت شکل دهی یک پیوند کووالانسی با یک جفت الکترون را دارد. (طبق نظریه اسید لوئیس).[۱]

اولین دسته اسیدها، اهداکنندگان پروتون یا اسیدهای Brønsted-Lowry هستند. در حالت خاص محلول‌های آبی، اهدا کنندگان پروتون یون هیدرونیوم H 3 O + {\displaystyle {\ce {H3O+}}} {\displaystyle {\ce {H3O+}}} را تشکیل می‌دهند و به عنوان اسیدهای آرِنیوس شناخته می‌شوند. برونستد و لوری نظریه آرنیوس را تعمیم دادند تا شامل حلال‌های غیرآبی نیز باشد. یک اسید برونستد یا آرنیوس معمولاً حاوی یک اتم هیدروژن متصل به یک ساختار شیمیایی است که پس از از دست دادن H + {\displaystyle {\ce {H+}}} {\displaystyle {\ce {H+}}} هنوز از نظر انرژی مساعد است.

منبع : ویکیپدیا

کاشی و سرامیک ضد اسید چیست ؟

به دلیل اینکه کاشی های سرامیکی که در ساختمان سازی دیده اید؛ در برابر اسیدها و مواد قلیایی، مقاومت ندارد؛ نوع جدیدی از کاشی به نام کاشی ضد اسید تولید شده است که در برابر تمامی انواع اسید هیدروفلوریک و اسید فسفریک بسیار مقاوم است و به هیچ وجه دچار خوردگی نمی‌شود.

مناسب جهت کاربرد در محیط‌هایی که در معرض اسیدها (به استثناء اسید فلوئوریدریک HF) قرار دارند.

مناسب جهت کاربرد در محیط‌هایی که در معرض بارهای سنگین دینامیکی قرار دارند. مانند کف انبارهای صنعتی که لیفتراک‌های حامل بار بر روی آن تردد می‌نمایند.

مناسب جهت کاربرد در محیط‌هایی که در معرض ترافیک سنگین عبور و مرور افراد قرار دارند (مانند اماکن عمومی)

مناسب جهت کاربرد در محیط‌هایی که در معرض مواد دارای بوی آزاردهنده قرار دارند (مانند آشپزخانه‌های صنعتی و سرویس‌های بهداشتی عمومی) به واسطه جذب آب بسیار پایین بدنه کاشی ضد اسید صنعتی، نفوذ مواد بدبو به بدنه بسیار سخت بوده و مانع ایجاد بوی نامطبوع در محیط در اثر مرور زمان می‌گردد.

به منظور تأمین ایمنی کاربران باتوجه به محل مصرف، کاشی‌های ضد اسید تولیدی این شرکت دردونوع ساده (Plain) و آجدار(Anti-Slip) تولید می‌گردد که نوع آجدار آن جهت مصرف در محیط‌هایی که خاصیت لغـزندگی محصول مـورد نظـر است (مانند حـاشیه استخـرهـا، آشپزخانه‌های صنعتی که در معرض چربی‌ها قرار دارند و ...) کاربرد بیشتری دارد.

مناسب جهت کاربرد در حوضچه های اسید و مواد شیمیایی

مناسب جهت پوشش کف و دیواره سالن های صنعتی

مناسب جهت کاربرد در صنایع غذایی، کارخانه های تولید فرآورده های لبنی، صنایع روغن کشی، صنایع فرآوری گوشت، کنسرو سازی، کارخانه‌های نوشابه سازی، صنایع بسته بندی مواد غذایی و....

مناسب جهت پوشش کف و دیواره سالن های صنعتی

ویژگی های کاشی ضد اسید

به دلیل مقاومت مکانیکی بالا، این کاشی ها در برابر سایش و خمش، استحکام بالایی دارند.

کاشی ضد اسید در برابر تغییرات ناگهانی درجه حرارت و شوک حرارتی مقاومت بالایی دارد.

تمیزکردن این محصول به سهولت انجام می پذیرد.

مقاومت این کاشی ها در برابر مواد اسیدی بسیار بالاست.

میزان جذب آب توسط کاشی های ضد اسید بسیار ناچیز است و همین امر مانع از ایجاد یخ زدگی در این کاشی ها می شود.

نگهداری و مراقبت از این کاشی ها هزینه بسیار کمی را دربرمی گیرد.

این کاشی ها ضد لغزش هستند.

از دوام و طول عمر بالایی برخوردار می باشند.

تماس با کیمیا نگار مجری انواع کفپوش اپوکسی

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید تلفن : 22304030-021

تماس با ما