کفپوش بتن سخت رنگی | بتن سخت رنگی
ندا مهرابی 1400/2/15 58

کفپوش بتن سخت رنگی | بتن سخت رنگی

کفپوش بتن سخت رنگی با اجرای بیش از 300 میلیون مترمربع یکی از شناخته شده ترین کفپوش های صنعتی در دنیا می باشد، که از لحاظ فیزیکی و مکانیکی از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است.
این کفپوش با ضريب سختي 9.2 در مقیاس Mohs، مقاومت سایشی بتن معمولی را تا 500%  افزایش می دهد و همچنين با توجه به مقاومت فشاري 800  در مراکزی که در معرض تنش، سایش، فرسایش، ترافیک و بارهای سنگین قرار دارند، بکار می رود.

بتن سخت رنگی چیست؟

بتن سخت رنگی که از سیمان، آب، سیلیس و پودر های رنگی تشکیل شده که هم زمان با بتن ریزی و به صورت یک پارچه اجرا می شود و از آن برای مقاوم سازی انواع کفپوش ها استفاده می شود.
بتن سخت رنگی در کف کارخانه ها , سوله ها و مکان هایی که پرتردد هستند و وسایل نقلیه سنگین رفت و آمد دارند مورد استفاده قرار می گیرد.
بتن سخت رنگی با توجه به سرعت اجرای بالا باعث چسبندگی زیاد کفپوش به بتن می شود و همزمان با بتن معمولی اجرا می گردد و بعنوان لایحه ی نهایی اجرا می شود, ضمناً نسبت به سایر کفپوش ها هزینه پایین تری در اجرا دارد. بتن سخت رنگی پوشش مناسبی برای فلزات بوده و کارایی خوبی در محیط های اسیدی دارد و نیز کف سازی آن باعث افزایش طول عمر کفپوش می شود. این بتن مقاومت فشاری و مقاومت سایشی بسیار بالاتری نسبت به بتن معمولی داشته و هنگامی که بوسیله ماله پروانه‌ای اجرا می شود بتن را صیقلی , صاف و ضد آب می نماید.
در سالن هایی که یک پارچه ساخته می شوند بتن رنگی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و نیز کاربرد های متنوعی در اجرای کف انواع سازه های بزرگ دارد.

مزایای بتن سخت رنگی

مقاومت های مکانيکی و ماندگاری بالا، عمر طولانی در برابر ضربه و ترک خوردگی در برابر تردد ماشین آلات سنگین راه سازی و نظامی با چرخهای زنجیری

ظاهر بسیار زیبا ،ضد گرد و غبار ، نظافت آسان به دلیل صاف و صیقلی بودن و عدم جذب مایعات و مواد قابل اشتعال

ایمن و مقاوم در برابر آتش سوزی و دارای تنوع رنگ بالا

قیمت این نوع بتن بر خلاف بتن الیافی پایین است و سرعت اجرای آن بالا

تماس با کیمیا نگار مجری انواع کفپوش اپوکسی

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید تلفن : 22304030-021

تماس با ما